Logowanie


Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 

Zamów biuletyn

 Start arrow Aktualności arrow Nagrody i wyróżnienia Krajowej Izby Gospodarki Morskiej przyznane!
Nagrody i wyróżnienia Krajowej Izby Gospodarki Morskiej przyznane! Drukuj Email

W dniu 5.05. 2015 r. odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody honorowej KIGM „Bursztynowa Kaczka” oraz wyróżnień honorowych „Bursztynowe Jajko”.

Nagrodę honorową „Bursztynowa Kaczka” przyznano firmie:

 §         Vistal Gdynia S.A.

Wyróżnienia honorowe „Bursztynowe Jajko” otrzymali:

§         OT Logistics S.A.

§         Remontowa Marine Design & Consulting Sp. z o.o.

§         UNITY LINE Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce

 

Uzasadnienie przyznania nagrody dla Vistal Gdynia S.A.

Za budowę przy nabrzeżu Indyjskim w porcie gdyńskim i eksploatację w roku 2014 największej nad Bałtykiem hali produkcyjnej wraz z biurami i zapleczem socjalnym – całość o wymiarach: długość – 271,94 m, szerokość – 62,14 m, wysokość – 34,70 m o łącznej powierzchni zabudowy 12 662,6 m kwadrat., do wytwarzania elementów konstrukcji stalowych, mostowych i kadłubowych oraz uzyskanie pozycji wiodącego w Polsce producenta specjalistycznych konstrukcji stalowych dla kontrahentów krajowych i zagranicznych o łącznej wartości sprzedaży 322,4 mln zł w roku 2014, wyższej o 13% niż w roku 2013.

Uzasadnienie przyznania wyróżnienia honorowego „Bursztynowe Jajko” dla OT Logistics S.A.

  1. Konsolidacja żeglugi śródlądowej w Europie Środkowej;
  2. Budowa Grupy logistycznej – Bałtycki Terminal Drobinowy Gdynia Sp. z o.o. (BTDG) i Port Handlowy Świnoujście Sp. z o.o. (PHŚ) aktywach portowych, renomowanych spółkach spedycyjnych – C.Hartwing Gdynia S.A., Rentrans Cargo Sp. z o.o. i Rentrans International Spedition Sp. z o.o.
  3. Integracja procesów logistycznych prowadząca do oferowania unikatowej usługi na skalę europejską – One stop shop.

Uzasadnienie przyznania wyróżnienia honorowego „Bursztynowe Jajko” dla Remontowa Marine Design&Consulting Sp. z o.o.

Biuro projektowe Remontowa Marine Design and Consulting opracowało kompletną dokumentację techniczną, zawierającą założenia koncepcyjne, dokumentację klasyfikacyjną oraz roboczą promu pasażersko-samochodowego o napędzie „dual-fuel” (LNG i MDO) dla kanadyjskiego  armatora BC Ferries. Firma RMDC jest niekwestionowanym liderem w projektowaniu jednostek LNG, nie tylko na rynku polskim ale i europejskim. Koncepcja promu pasażersko- samochodowego przygotowana przez firmę RDMC została wybrana przez kanadyjskiego Armatora spośród wielu innych ofert. Istotnym kryterium wyboru było bogate doświadczenia RDMC w projektowaniu jednostek LNG, a także zaproponowanie rozwiązań najlepiej spełniających wysokie wymagania firmy BC Ferries.

Uzasadnienie przyznania wyróżnienia honorowego „Bursztynowe Jajko” dla UNITY LINE Limited Spółka z o.o. Oddział w Polsce

Od 20 lat Unity Line konsekwentnie rozwija żeglugę promową w relacji ze Świnoujścia do Ystad oraz (od 2007r.) do Trelleborga, co doprowadziło do podjęcia decyzji przez Komisję Europejską o dofinansowaniu utworzenia autostrady morskiej Świnoujście – Trelleborg ze środków TEN-T. Działanie będzie realizowane w ramach projektu pn. „Zapewnienie trwałych usług w ramach autostrady morskiej Trrelleborg-Świnoujście dzięki modernizacji infrastruktury portowej, rozwijaniu transportu intermodalnego oraz integracji z korytarzami transportowymi w głębi lądu”.

 

 

 

Projekt i wykonanie: www.optinet.pl    

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego