Logowanie


Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 

Zamów biuletyn

 Start arrow Aktualności arrow Zgromadzenie Ogólne Członków KIGM Pomorskiego Oddziału Regionalnego
Zgromadzenie Ogólne Członków KIGM Pomorskiego Oddziału Regionalnego Drukuj Email

26 maja w siedzibie Szkoły Morskiej w Gdyni odbyło się VIII Zebranie Ogólne Członków KIGM Oddziału Pomorskiego. Podczas obrad przewodniczący Rady Oddziału Krzysztof Michnal przedstawił sprawozdanie z działalności Rady Oddziału w okresie sprawozdawczym tj. od 27 maja 2014 do 26 maja 2015. W tym okresie Rada podejmowała następujące tematy - przekop Mierzei Wiślanej; przywrócenie żeglowności wodnych dróg śródlądowych; przyspieszenie prac nad modernizacją VI Korytarza TEN-T; utworzeniem Punktu Kontroli Sanitarno-Weterynaryjnej w porcie Elbląg; transportu kontenerów z/do polskich portów morskich z uwzględnieniem tras transportu intermodalnego; przepisy dyrektywy 2012/33/UE w zakresie zawartości siarki w paliwach żeglugowych – konsekwencje zapisów i ich wpływ na konkurencyjność i gospodarkę morską.

A także takimi jak: polityka fiskalna gmin w stosunku do portów, edukacja polskich kadr morskich Port Community System, i projekt UE Blue Belt. Poruszano również problem małego ruchu granicznego między Obwodem Kaliningradzkim a częścią województw – pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz problematykę skutecznego lobbingu. A także zaangażowanie KIGM w organizacji przywróconego po 80 latach Święta Morza.

Po przedyskutowaniu sprawozdania Zgromadzenie udzieliło Radzie absolutorium. Następnie przystąpiono do omówienia kierunków działalności na kolejny okres działalności 2015-2016. Głównymi punktami dzialaności Rady na tym czasie będą:

  •  Monitorowanie prac rządu dotyczących polityki fiskalnej samorządów w stosunku do portów
  • Monitorowanie prac rządu dotyczących wprowadzania w życie polityki morskiej RP
  • Transport kontenerów z/do polskich portów morskich z uwzględnieniem tras transportu intermodalnego.
  • Utworzenie punktu kontroli fitosanitarnej w Porcie Elbląg
  •  Przywrócenie żeglowności wodnych dróg śródlądowych

W imieniu Rady KIGM Oddziału Pomorskiego przewodniczący K. Michnal dziękuje wszystkim obecnym na Zgromadzeniu za przybycie i udział w dyskusji.

 

Projekt i wykonanie: www.optinet.pl    

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego