Logowanie


Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 

Zamów biuletyn

 Start arrow Aktualności arrow Spotkanie z panią Wiceprezydent Miasta Gdyni
Spotkanie z panią Wiceprezydent Miasta Gdyni Drukuj Email

16 listopada br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarki Morskiej w Gdyni odbyło się zorganizowane przez Oddział Pomorski KIGM spotkanie członków Oddziału Pomorskiego z panią Katarzyną Gruszecką-Spychała wiceprezydent Miasta Gdyni. Pani prezydent zarysowała koncepcje miasta Gdynia w sprawie rozwoju Portu Gdynia w perspektywie średnio i długoterminowej. Wskazała, że o ile wpływ miasta na decyzje samego portu jest znikomy, wspieranie gospodarki morskiej, jak zaznaczała wielokrotnie najważniejszej dla Miasta Gdyni, wspomaganie rozwoju przemysłu portowego i około portowego jest dla włodarzy miasta priorytetowe i widzą to w np. projekcie Doliny Logistycznej. Pani prezydent wspierana przez panią Agatę Zurek - Specjalistę ds. Obsługi Inwestorów w Wydziale Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta Gdyni, przedstawiła zakres prac nad projektem Doliny Logistycznej oraz proces jego zaawansowania.

Wśród pytań zadanych pani prezydent znalazły się również kwestie dotyczące dostępu drogowego do portu w Gdyni i możliwości miasta w tej materii oraz współpracy miasto- rząd RP w świetle listu intencyjnego z 2 listopada br. Rozmawiano o idei green port and green city a także o terenach miejskich pod rozwój terytorialny portu i politykę miasta związaną z tą sprawą.

Poruszono też kwestie edukacji na poziomie zawodowym, szkolenia kadr dla gospodarki morskiej i koncepcjach miasta w tej materii. Pani prezydent powiedziała, że Gdynia widzi problem i niebawem rozpocznie się, wraz z reformą szkolnictwa w mieście, kampania skierowana do rodziców oraz przyszłych uczniów zachęcająca do kształcenia w kierunkach zawodowych. Zakres nauczania ma być ściśle powiązany z wymogami i potrzebami miejscowych pracodawców, z którymi miasto jest w ścisłym kontakcie.

 

Projekt i wykonanie: www.optinet.pl    

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego