Logowanie


Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 

Zamów biuletyn

 Start arrow Aktualności arrow Święto Morza 2016 - IV Edycja
Święto Morza 2016 - IV Edycja Drukuj Email

9 grudnia br. w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni odbyło się posiedzenie Komitetu Organizacyjnego Święta Morza. Podczas obrad wybrano termin przyszłorocznych obchodów - 24-26 czerwca 2016. Do grona organizatorów przyjęto Muzeum Marynarki Wojennej. Oprócz stałych reprezentantów podmiotów zaangażowanych w organizację Święta na posiedzeniu były również przedstawicielki wiceprezydent Gdyni, pani K. Gruszeckiej-Spychały.

 

Święto Morza 2016 będzie obejmować ostatni weekend czerwca co jest zmianą do wcześniejszych trzech edycji, które trwały prawie 10 dni. Ostatni dzień Święta to również Święto Marynarki Wojennej. Program przyszłorocznego wydarzenia zapowiada się niezwykle ciekawie i z pewnością wzbudzi zainteresowanie zarówno mieszkańców trójmiasta jak i turystów, którzy odwiedzą Gdyni w ten pierwszy weekend wakacji.

Będzie, można zobaczyć pokaz działań antyterrorystycznych na morzu, Marynarka Wojenna udostępni zwiedzającym okręty, PZŻ już również tradycyjnie zabierze chętnych na bezpłatne rejsy jachtami po Zatoce Gdańskiej, posłuchać muzyki będzie można podczas imprezy Cudawianki lub odwiedzić  Muzeum Marynarki Wojennej, które zorganizuje dzień otwarty wraz z imprezami towarzyszącymi.

Odbędzie się wielki jarmark morski! Natomiast Krajowa Izba Gospodarki Morskiej planuje w okolicach jarmarku zorganizować miasteczko prezentujące dorobek polskiej gospodarki morskiej.

Serdecznie zapraszamy.

 

Projekt i wykonanie: www.optinet.pl    

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego