Logowanie


Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 

Zamów biuletyn

 Start arrow Aktualności arrow Posiedzenie Rady KIGM Pomorskiego Oddziału Regionalnego
Posiedzenie Rady KIGM Pomorskiego Oddziału Regionalnego Drukuj Email

15 stycznia br. o godz. 11.00 w siedzibie KIGM w Gdyni odbyło się posiedzenie Rady KIGM Oddziału Pomorskiego. Na pierwszym w tym roku spotkaniu omawiano kierunków działalności zatwierdzone przez Zgromadzenie Ogólne Członków z 2015 roku. Po minionych sześciu miesiącach omówiono poziom aktualności wyznaczonych kierunków oraz zaawansowanie w ich realizacji.

Oprócz wyznaczonych kierunków działalności omówiono również inne tematy bieżące jak np. etap pracy Rady KIGM i Sekretarza Generalnego KIGM nad wspieraniem tematu wiodącego Izby na rok 2016 – zaproponowanego przez Oddział Pomorski, i przyjętego przez Radę KIGM, tj. zbudowaniem zintegrowanej platformy informatycznej narodowego systemu Port Community System integrującego obszary odprawy celnej i innych służb granicznych, obsługi morskiej, handlowej, administracyjnej, transportowej logistycznej w portach i głębi kraju. Realizując „temat wiodący” Sekretarz Generalny KIGM wystosował na wniosek Rady KIGM list poparcia do Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, który, jako kompetentna instytucja w zakresie logistyki i e-gospodarki, miałby się zająć utworzeniem ww. platformy.

Rozmawiano nt. spotkań z władzami samorządowymi, Gdyni oraz Elbląga: o przygotowaniach do spotkania z wiceprezydentem ds. edukacji i zdrowia Gdyni p. B. Bartoszewiczem; władzami miejskim Elbląga oraz wojewodą Warmińsko-mazurskiem; o przygotowaniu do spotkania z marszałkiem województwa Pomorskiego p. M. Strukiem, który rok temu na zaproszenie Rady KIGM O/Pomorskiego spotkał się z przedstawicielami pomorskiej branży morskiej.

Postanowiono, że w związku z realizacją kierunków działalności (m .in. wpieranie utworzenia punktu fitosanitarnego w porcie Elbląg) kolejne posiedzenie Rady ma odbyć się w Elblągu przy okazji spotkania z miejscowymi władzami samorządowymi oraz wojewódzkimi.

Rozmawiano o przygotowaniach do Święta Morza 2016, nowej formule Święta (będzie trwało w tym roku 2 dni) o planowanym kiermaszu i „miasteczku portowym” oraz zaangażowaniu się Oddziału w przygotowania wydarzenia
 

Projekt i wykonanie: www.optinet.pl    

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego