Logowanie


Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 

Zamów biuletyn

 Start arrow Aktualności arrow Nagrody zostały przyznane
Nagrody zostały przyznane Drukuj Email

Uzasadnienie przyznania Nagród Honorowych KIGM „Bursztynowa Kaczka” i Wyróżnień Honorowych „Bursztynowe Jajko”

 

Kapituła Nagrody Honorowej KIGM „Bursztynowa Kaczka i Wyróżnień Honorowych „Bursztynowe Jajko” na posiedzeniu w dniu 9 maja 2016roku przyznała :

1.       Nagrodę Specjalną Zarządowi Morskiego Portu Gdynia S.A.  za konsekwentną, wieloletnią realizację strategii rozwoju portu i modernizację infrastruktury portowej przy wykorzystaniu środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w latach 2007-2015.

Z wnioskiem o przyznanie takiej nagrody wystąpili członkowie Kapituły.

 

2.       Dwie równorzędne Nagrody Honorowe „Bursztynowa Kaczka” przyznano firmom:

a/    EuroAfrica Services Ltd. Sp. z o.o. Oddział w Polsce za rozpoczęcie w trudnym okresie dla     żeglugi realizacji długodystansowej strategii inwestycyjnej, w ramach której dokonano zakupu 2 drobnicowców o nośności 17 300 DWT każdy oraz za skuteczną realizację procesu uwolnienia marynarzy statku „Szafir” z rąk piratów.

b/Navimor International Com. Sp. z o.o. za realizację “pod klucz” największego polskiego   projektu w Afryce i jednocześnie największego projektu edukacyjnego  Unii Europejskiej w Afryce w postaci wybudowania i utworzenia Akademii Rybołówstwa i Nauk o Morzu w miejscowości Namibe w Angoli. Wartość projektu to ponad 100 milionów euro.

3.       Trzy równorzędne Wyróżnienia Honorowe „Bursztynowe Jajko” dla firm:

a/ Morski Terminal Masowy Gdynia Sp. z o.o. za oddanie do użytku nowego magazynu śrutowo-zbożowego o kubaturze 220 000 metrów kwadratowych posiadającego nowoczesną technologię załadunkowo-wyładunkową charakteryzującą się m.in. wysokim stopniem bezpieczeństwa dla środowiska.

 

b/PCC Intermodal za ukończenie kolejnego etapu procesu inwestycyjnego poprzez oddanie do użytku trzech nowoczesnych hubów intermodalnych w Polsce.

 

c/ Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. za kompleksowe opracowanie projektu, realizację i wdrożenie do praktyki produkcyjnej oraz dostarczenie i uruchomienie Innowacyjnej Technologii LNG na promie pasażersko-samochodowym Samso należącym do armatora duńskiego.

 

Projekt i wykonanie: www.optinet.pl    

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego