Logowanie


Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 

Zamów biuletyn

 Start arrow Aktualności arrow Polski Dzień Morza w Bratysławie
Polski Dzień Morza w Bratysławie Drukuj Email

 

Drugiego czerwca w Bratysławie na Słowacji w Hotelu Centrum Bratislava Mercury, odbył się Polski Dzień Morza 2016 – czyli  misja polskiego biznesu morskiego na Słowację.

Polski Dzień Morza w Bratysławie to wydarzenie organizowane przez Krajową Izbę Gospodarki Morskiej w Gdyni. Jego celem jest przedstawienie potencjalnym partnerom ze strony słowackiej, oferty polskich portów morskich, firm związanych z branżą okołoportową oraz transportową.

Polski Dzień Morza rozpoczął się powitaniem wygłoszonym przez Leszka Soczewicę, Ambasadora RP na Słowacji oraz dr Jerzego Lewandowskiego, Sekretarza Generalnego KIGM.

Pierwszą prezentację „Dlaczego porty polskie są atrakcyjną alternatywą dla słowackiego importu i eksportu” przedstawił Piotr Frąckowiak, reprezentujący Radę Interesantów Portu Gdynia.

Następnie reprezentanci zarządów morskich portów przedstawili swoje oferty:

- Zarząd Morskich Portów Morskich Szczecin – Świnoujście –Aneta Szreder-Piernicka

- Zarząd Morskiego Portu Gdynia –Grażyna Kita, specjalista Działu Marketingu i Rozwoju Portu

- Zarząd Morskiego Portu Gdańsk – Łukasz Greinke, Prezes

W następnym bloku, szczegółowych prezentacji poszczególnych firm, swoje oferty przedstawili:

- Morski Terminal Masowy Gdynia – Witold Mierzejewski, Specjalista ds. Marketingu

- Bałtycki Terminal Kontenerowy – Piotr Frąckowiak, Intermodal Manager

- Polska Izba Spedycji i Logistyki – Jerzy Wojtowicz, wiceprzewodniczący Rady PISiL

- Loconi Intermodal – Lidia Dziewierska. Prezes

- Polski Rejestr Statków – Grzegorz Pettke, Członek Zarządu

Na wydarzeniu nie zabrakło również oferty polskiej edukacji morskiej, która reprezentowana była przez przedstawiciela Szkoły Morskiej w Gdyni Krzysztofa Michnala.

Po zakończeniu prezentacji Rafał Machowiak, dyrektor biura KIGM, który moderował spotkanie, zaprosił uczestników spotkania na wystawę „Porty i miasta polskiego Bałtyku” w Muzeum Transportu w Bratysławie.

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej dziękuje wszystkim firmom za udział w Polskim Dniu Morza w Bratysławie, wyrażając nadzieję, że wydarzenie to przyczyni się do rozszerzenia wiedzy nt. polskich branż na Słowacji, co w konsekwencji zaowocuję nawiązaniem intratnych kontaktów biznesowych.

 

Dziękujemy panu Ambasadorowi Leszkowi Soczewicy za objęcie patronatem honorowym Polskiego Dnia Morza, a  pracownikom Ambasady RP w Bratysławie za pomoc w organizacji wydarzenia. Dziękujemy również tłumaczowi dr Dariuszowi Żak-Olszewskiemu.

 

Projekt i wykonanie: www.optinet.pl    

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego