Logowanie


Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 

Zamów biuletyn

 Start arrow Aktualności arrow Święto Morza - prace nad edycją 2017 rozpoczęte!
Święto Morza - prace nad edycją 2017 rozpoczęte! Drukuj Email

21 września br w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego odbyło się posiedzenie organizacyjne Święta Morza 2017. Na spotkaniu uczestnicy podsumowali dotychczasową działalność w minionych edycjach oraz wydarzenia z tegorocznych obchodów Święta. Jednogłośnie stwierdzono, że nowa – weekendowa formuła Święta, jaką przyjęto podczas tegorocznej edycji, bardziej się sprawdziła od obchodów trwających ok. 10 dni.

Wśród zaproponowanych w tym roku wydarzeń niezwykłym zainteresowaniem, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszyła się akcja „Pomorze na Morze” - darmowe rejsy jachtami po Zatoce – organizowane przez POZŻ. Również zwiedzanie statku Green Costa Rica zorganizowane po raz pierwszy w tym roku przez KIGM oraz Green Management okazało się ogromnym sukcesem.

Na posiedzeniu nastąpiła również zmiana koordynatora Święta. Dotychczas z ramienia POZŻ tę funkcję pełnił pan Tomasz Falba. Na jego wniosek uczestnicy spotkania zdecydowali, że nowym koordynatorem Święta będzie panie Magdalena Anuszek z Urzędu Miasta Gdyni. T. Falba podziękował wszystkim za współpracę wrażając jednocześnie przekonanie, że przejęcie koordynacji Święta przez Miasto Gdynia „nada temu wydarzeniu jeszcze większy rozmach”.

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej bardzo dziękuje całej załodze POZŻ na czele z prezesem Bogusławem Witkowskim za ogromny wkład w organizację Święta. W szczególności specjalne podziękowania kierujemy dla pana Falby, który pełnił funkcję koordynatora Święta od jego zarania tj. od czterech lat. Jego zaangażowanie i praca na rzecz Święta Morza były nieocenione i stawiają wysoką poprzeczkę wszystkim jego następcą. Panie Tomku bardzo dziękujemy!

Zmiana koordynatora Święta nie oznacza zmiany jego formuły. Święto Morza 2017 odbędzie się w weekend 23-25 czerwca. Wszystkie organizacje dotychczas włączone w przygotowywanie wydarzeń Święta nadal będą zaangażowane w jego tworzenie zgodnie z podpisanym listem intencyjnym.

RM

 

 

Projekt i wykonanie: www.optinet.pl    

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego