Logowanie


Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 

Zamów biuletyn

 Start arrow Aktualności arrow Posiedzenie Zespołu Trójstronnego do Spraw Żeglugi i Rybołówstwa Morskiego.
Posiedzenie Zespołu Trójstronnego do Spraw Żeglugi i Rybołówstwa Morskiego. Drukuj Email

W dniu 23 listopada 2016 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie odbyło się posiedzenie Zespołu Trójstronnego do Spraw Żeglugi i Rybołówstwa Morskiego.

Podczas posiedzenia przedstawiono informację na temat prac zespołu roboczego ds. zmiany ustawy o pracy na morzu oraz informacja na temat prac zespołu roboczego ds. praktyk studenckich

Strona pracowników zgodnie z porządkiem obrad wniosła pod obrady temat emerytur pomostowych dla marynarzy i rybaków, sprawę powołanie Zespołu Roboczego do spraw rybołówstwa mającego na celu przygotowanie Ustawy o pracy na statkach rybackich, sprawy podatków dochodowych (PIT) w kontekście utrudniania, bądź odmawiania marynarzom zamieszkałym na terenie woj. pomorskiego (chociaż już prawdopodobnie nie tylko) skorzystania z art. 27g ustawy PDOF oraz nowelizację rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie wyszkolenia i kwalifikacji członków załóg morskich z dnia 7 sierpnia 2013 roku.

W porządku obrad znalazło się również powołanie zespołu roboczego do spraw rybołówstwa mającego na celu przygotowanie Ustawy o pracy na statkach rybackich.

Na posiedzeniu Zespołu KIGM reprezentował Krzysztof Michnal, przewodniczący Rady Oddziału Pomorskiego.

 

Projekt i wykonanie: www.optinet.pl    

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego