Logowanie


Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 

Zamów biuletyn

 Start arrow Aktualności arrow Ustawa o zmianie niektórych ustaw określających warunki prowadzenia działalności innowacyjnej
Ustawa o zmianie niektórych ustaw określających warunki prowadzenia działalności innowacyjnej Drukuj Email

Informacja z Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Szanowni Państwo,

Dnia 23 listopada br. prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie niektórych ustaw określających warunki prowadzenia działalności innowacyjnej. 

Wspomniana wyżej ustawa stanowi receptę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na niezadowalający poziom innowacyjności polskiej gospodarki. Chociaż w europejskich rankingach Polska zaliczana jest do grona tzw. „umiarkowanych innowatorów” dotychczasowa konstrukcja przepisów prawnych nie zawsze stanowiła zachętę do wdrażania innowacji przez firmy czy podejmowania ryzyka biznesowego przez ludzi świata nauki.

Mając na uwadze powyższe, ustawa z dnia 4 listopada br. o zmianie niektórych ustaw określających warunki prowadzenia działalności innowacyjnej ma na celu wprowadzenie wielu instrumentów i ułatwień – ulg podatkowych i pozostałych uproszczeń proceduralnych – które mają stanowić podstawę do podniesienia zdolności innowacyjnych polskich przedsiębiorstw, ulepszenia powiązań pomiędzy światem nauki i biznesu oraz stworzenia otoczenia sprzyjającego innowacjom. Podejmowane działania oraz zaproponowane ustawowo ułatwienia mają w konsekwencji przyczynić się do wzrostu dochodu narodowego oraz podniesienia poziomu dobrobytu w Polsce.

Ze względu na rangę oraz poziom oddziaływania powyższej ustawy, wprowadzającej nowelizacje w szeregu innych, ważnych ustaw, jako Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, pragniemy przybliżyć Państwu najważniejsze zmiany wynikające z zapisów tzw. pierwszej ustawy o innowacyjności.

W załączeniu krótkie opracowanie zestawiające tło powstawania ustawy, najważniejsze jej postanowienia, listę ustaw, które podlegają nowelizacji oraz dalsze plany na przyszłość, związane z wprowadzaniem kolejnych zmian w obszarze szeroko rozumianego wdrażania innowacji.

 

Projekt i wykonanie: www.optinet.pl    

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego