Logowanie


Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 

Zamów biuletyn

 Start arrow Aktualności arrow konsultacje w sprawie udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej dla MŚP na inwestycje w zakresie
konsultacje w sprawie udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej dla MŚP na inwestycje w zakresie Drukuj Email

Na prośbę Urzędu Marszałkowskiego przekazujemy informację dot. konsultacji  w sprawie udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej dla MŚP na inwestycje w zakresie budownictwa okrętowego.

Tekst informacji oraz link do projektu poniżej.
http://www.kigm.pl/images/stories/konsultacje/projekt122016.pdf

Szanowni Państwo,

W imieniu Pana Adama Mikołajczyka Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP informujemy, że Ministerstwo Rozwoju i Finansów RP wraz Samorządami Województwa Pomorskiego oraz Zachodniopomorskiego pracuje obecnie nad programem udzielenia regionalnej pomocy inwestycyjnej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na inwestycje w zakresie budownictwa okrętowego w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014 - 2020. Dotychczas ten rodzaj wsparcia przemysłu stoczniowego oraz budownictwa okrętowego był ograniczony.

Ramy programu pomocowego Przedstawione w załączonym rozporządzeniu Ministerstwa Rozwoju i Finansów zakładają wzmocnienie konkurencyjności i stworzenie stabilnej i rozwojowej działalności przedsiębiorstw branży okrętowej. Przewidziana pomoc ma finansować koszty związane z: inwestycjami w aktywami trwałymi, koszty związane z zakupem wartości niematerialnych i prawnych, prac przygotowawczych oraz usług doradczych, a także wynagrodzeń związanych z tworzeniem przez firmy nowych miejsc pracy.

W związku z nadal trwającym procesem legislacyjnym oraz konsultacjami projektu rozporządzenia, zwracamy się uprzejmie do Państwa z prośbą o opinie oraz komentarze w poniższych zagadnieniach:

Czy w Państwa opinii istnieje konieczność uruchomienia wyżej wymienionego programu pomocowego?

Czy taki rodzaj pomocy stanowi odpowiedni instrument do wsparcia przemysłu okrętowego, czy też może istnieją bardziej efektywne źródła finansowania, preferowane przez działające firmy?

Czy dostrzegacie Państwo ryzyko wystąpienia potencjalnych negatywnych skutków wdrożenia programu dla rozwoju branży oraz wymiany handlowej
Prosimy o odesłanie opinii i wszelkich komentarzy do dnia 21 grudnia br. do godziny 12:00 na adres: a.jamry@pomorskie.eu<mailto:a.jamry@pomorskie.eu>

Pozdrawiam serdecznie,
Andrzej Jamry

 

Projekt i wykonanie: www.optinet.pl    

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego