Logowanie


Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 

Zamów biuletyn

 Start arrow Aktualności arrow Misja gospodarcza do Izraela
Misja gospodarcza do Izraela Drukuj Email

Szanowni Państwo,

Mając na uwadze  wsparcie  działalności  pomorskich przedsiębiorców za granicą oraz zwiększenie  udziału pomorskich firm w krajowym eksporcie, Samorząd Województwa Pomorskiego planuje organizację misji gospodarczej do Izraela.

Planowana misja wynika z propozycji złożonej przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tel Avivie, który współpracuje z Federacją Izraelskich Izb Handlowych. Zapraszamy do udziału firmy, które jeszcze nie podejmowały działań eksportowych, a mają potencjał, jak również te, które prowadzą już działalność na rynkach zagranicznych.

W ostatnich latach obroty handlowe z Izraelem stanowiły około 0,2 proc. całkowitej wymiany handlowej Polski. Mimo to, obserwuje się rosnące zainteresowanie rynkiem izraelskim wśród polskich producentów.

Obroty handlowe, tak po stronie eksportu, jak i importu tradycyjnie koncentrowały się na trzech grupach towarowych: produktów elektromaszynowych, wyrobów chemicznych i żywności.

Izraelski przemysł to przede wszystkim zaawansowane technologie. Kraj ten ma najwyższą na świecie liczbę naukowców, inżynierów i techników przypadających na tysiąc mieszkańców. Dotychczasowe doświadczenia wskazują na duże szanse rozwoju relacji biznesowych i naukowo-technologicznych w takich sektorach jak IT/ICT, biotechnologia i medycyna (w tym sprzęt medyczny), wybrane technologie środowiskowe, nanotechnologia.

Wśród towarów, które mają duże perspektywy sprzedaży, są: żywność, przede wszystkim mięso wołowe, napoje, mrożone owoce i warzywa oraz słodycze. Rozwijającym się stopniowo segmentem rynku produktów spożywczych jest zdrowa, ekologiczna żywność. Kolejną grupę stanowią urządzenia mechaniczne i elektryczne oraz meble. Spory potencjał posiadają również metale i wyroby z nich oraz  komponenty dla motoryzacji. Istnieje zapotrzebowanie na produkty przemysłu chemicznego, w tym leki i kosmetyki.

 

Udział w misji może być okazją do nawiązania nowych kontaktów  i przeprowadzenia indywidualnych rozmów  handlowych  z przedstawicielami  izraelskich firm zainteresowanych współpracą gospodarczą z przedsiębiorcami z Polski.

 

Wstępnie proponowany termin misji: maj 2017r.,Tel Aviv. Koszty udziału w misji: przelot i pobyt na miejscu w Izraelu pokrywają przedsiębiorcy. WPHI wraz z Federacją Izraelskich Izb Handlowych pomoże w zaaranżowaniu spotkań biznesowych dla uczestników misji oraz wesprze organizację wyjazdu.

 

Zapraszamy do wypełnienia formularza przygotowanego przez Federację Izraelskich Izb Handlowych, który pozwoli nam na wyłonienie branż oraz przedsiębiorców zainteresowanych  nawiązaniem kontaktów handlowych oraz odesłanie go na adres: d.perfikowska@pomorskie.eu do dnia 24.02.2017r.

 

Projekt i wykonanie: www.optinet.pl    

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego