Logowanie


Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 

Zamów biuletyn

 Start arrow Aktualności arrow Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza w KIGM
Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza w KIGM Drukuj Email

   

 

26 lutego w siedzibie KIGM w Gdyni odbyło się spotkanie z Polsko-Portugalską Izbą Gospodarczą. Gośćmi byli panowie Tiago Costa Sekretarz Generalny, Christian Minzolini Członek Zarządu oraz pani Grażyna Witkowska-Mrozek – Przedstawiciel Regionalny w Trójmieście. Krajową Izbę Gospodarki Morskiej reprezentowali – Janusz Jarosiński – Przewodniczący Rady KIGM, Jerzy Lewandowski Sekretarz Generalny KIGM oraz Rafał Machowiak Dyrektor Biura KIGM.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej w związku z otwarciem ich Przedstawicielstwa Regionalnego w Trójmieście.

Podczas spotkania rozmawiano o problemach światowej i europejskiej ekonomii, wpływu sytuacji politycznej na prowadzenie działalności oraz dość silnych więzach gospodarczych pomiędzy Portugalią i Polską - państw znajdujących się na przeciwległych rubieżach UE - szczególnie obecności biznesu portugalskiego w Polsce.

Rozmawiano również o możliwości rozwoju współpracy, wymiany doświadczeń pomiędzy podmiotami członkowskimi obu Izb. Ustalono, że jednym z tematów nawiązujących taką współpracę mogła by być wymiana doświadczeń pomiędzy władzami portów w Lizbonie i Gdyni dotycząca położenia obu portów w centrum miasta i problemami z tym związanymi.

Strona portugalska zaproponowała również swą pomoc w nawiązywaniu kontaktów handlowych z państwa należącymi do grupy języka portugalskiego. Wymieniano m.in. Brazylię, Angolę i Mozambik.

Spotkanie inicjujące kontakty pomiędzy obiema Izbami uznano za udane, a perspektywy rozwoju stosunków i  możliwością współpracy podmiotów członkowskich obu organizacji za obiecujące.

Informację o Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej można znaleźć tu.

 

 

Projekt i wykonanie: www.optinet.pl    

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego