Logowanie


Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
 

Zamów biuletyn

 Start arrow Aktualności arrow Spotkanie z panią minister Dorotą Pyć
Spotkanie z panią minister Dorotą Pyć Drukuj Email

12 grudnia 2014 w samo południe w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia spotkanie członków i sympatyków KIGM z panią minister Dorotą Pyć. Spotkanie zorganizowała Krajowa Izba Gospodarki Morskiej przy współpracy z ZMPG, któremu dziękujemy za udostępnienie Sali i, jak zawsze miłe, przyjęcie.

Panią minister oraz zebranych gości powitał Janusz Jarosiński, przewodniczący Rady KIGM, prezes ZMPG oraz Jerzy Lewandowski – Sekretarz Generalny KIGM.

Spotkanie miało charakter roboczy i miało na celu przedstawić pani minister najbardziej palące problemy, z którymi spotyka się branża oraz zapewnić ją o wsparciu środowiska i chęci pomocy przy ich rozwiązywaniu.

Pani minister poinformowała uczestników spotkania na jakim etapie prac ministerstwa są poszczególne kwestie oraz poprosiła o kontakt bezpośredni po spotkaniu w celu dostarczenia dodatkowych i bardziej precyzyjnych informacji w sprawach bieżących.

Pani minister odniosła się do większości tematów, które prezentowali członkowie poszczególnych filarów gospodarki morskiej.

Podczas dyskusji poruszono m.in. następujące tematy dotyczące gospodarki morskiej:

  •  Aktualny stan działań resortu zmierzający do przywróceni żeglowności wodnych dróg śródlądowych..
  • Problemy dostępności komunikacyjnej portów i terminali portowych w Gdyni i Gdańsku oraz zespołu portów Szczecin-Świnoujście.
  • Czy prowadzone są jakiekolwiek prace mające na celu pomoc armatorom i portom, w związku z wprowadzeniem dyrektywy 2012/33/UE („Dyrektywy siarkowej”).
  • Stan prac nad ustawą o pracy na statkach morskich.
  • Edukacja kadr morskich
  •  Monitoring „Strategii rozwoju transportu 2020 z perspektywą do 2030” - narzędzia dotyczące nadzorowania wprowadzania jej w życia, jeśli ich brak - czy trwają pracę nad ich stworzeniem i wdrożeniem.

Pani Minister w ciągu dwóch godzin spotkania starała się jak najbardziej wyczerpująco odpowiedzieć na zadawane pytania, choć wiele kwestii nie poruszono z racji ograniczeń czasowych.

Ustalono również, że istnieje potrzeba zinstytucjonalizowania zespołu doradców pani minister ds. gospodarki morskiej, który spotykałby się regularnie i monitorował sprawy bieżące oraz realizację projektów nad którymi trwają prace.

Po zakończeniu spotkania pani minister złożyła życzenia wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku całej branży.

KIGM dziękuje uczestnikom spotkania za aktywny udział w spotakniu.

Relacja fotograficzna – kliknij tu.

 

Projekt i wykonanie: www.optinet.pl    

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego