Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Download Joomla by iPage

Pracownicze Plany Kapitałowe - uwaga na terminy!

Opublikowano: wtorek, 20, październik 2020

Szanowni Państwo

Pragniemy przypomnieć , że zgodnie z przepisami powołanej Ustawy (znowelizowanej w związku z pandemią COVID-19) -  terminy wdrożenia PPK przez firmy z tzw. II transzy (zatrudniające pomiędzy 50 a 249 osób) zostały zrównane z terminami wdrożenia firm z tzw. III transzy (zatrudniającymi pomiędzy 20 a 49 osób).

Obecnie dla obu grup pracodawców, zbliża ostateczny termin zawarcia umowy o zarządzanie. Przy wdrożeniu PPK, należy pamiętać o ostatecznych datach, wynikających z Ustawy o PPK:

1.       Umowa o Zarządzanie (UoZ) – czyli umowa zawierana pomiędzy podmiotem zatrudniającym a instytucją finansowa konstytuująca PPK w zakładzie pracy - musi zostać zawarta najpóźniej do 27.10.2020 r.

2.       Umowa o Prowadzenie (UoP) – czyli zapisanie uprawnionych osób zatrudnionych do PPK -  musi zostać zawarta najpóźniej do 10.11.2020 r.

Jeżeli cały proces macie już Państwo za sobą to bardzo się cieszymy. Natomiast wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli działań w tym kierunku zachęcamy do dokonania wyboru i zawarcia umów.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z PPK prosimy o kontakt z naszą Izbą.